Aby zadbać o dobre imię firmy, warto zdecydować się na pozycjonowanie wizerunkowe. Skutecznie prowadzone działania przynoszą bardzo dobre rezultaty. Pomagają w pozyskaniu lojalnych klientów, kontrahentów, co w konsekwencji prowadzi do rozwoju biznesu.

Co to jest pozycjonowanie wizerunkowe?

Pozycjonowanie wizerunkowe (ang. SERM – Search Engine Reputation Management) to strategia polegająca na budowaniu spójnego i jednolitego obrazu marki w internecie. Na kampanie decydują się najczęściej:

  • właściciele brandów, którym zależy na kreowaniu pozytywnego wizerunku,
  • firmy chcące poprawić swój negatywny PR w sieci.

Obecnie praktycznie każdy może zamieścić w internecie komentarze lub opinie na temat przedsiębiorstwa. Warto śledzić pojawiające się wpisy i szybko reagować. To najlepszy sposób na ochronę dobrego imienia reprezentowanego przedsiębiorstwa.

Od czego zależy wycena pozycjonowania wizerunkowego?

Koszty oferty ustala się indywidualnie. Do najważniejszych czynników wpływających na cenę zaliczają się cel biznesowy oraz zakres usług. Pozycjonowanie wizerunkowe może obejmować działania SEO oraz PR-owe, jak np.:

  • monitorowanie wpisów na temat firmy w internecie,
  • eliminowanie negatywnych komentarzy,
  • pozycjonowanie pozytywnych opinii oraz wartościowych artykułów w sieci,
  • dostarczanie i publikowanie materiałów pomagających w kreowanie dobrej reputacji marki,
  • prowadzenie kampanii w sieci reklamowej Google AdWors,
  • zamieszczanie merytorycznych wpisów na temat firmy na forach internetowych (marketing szeptany).

Zdecyduj się na pozycjonowanie wizerunkowe!

Dbałość o budowanie pozytywnego obrazu marki w wyszukiwarkach stanowi ważny element wpływający na postrzeganie organizacji przez klientów, kontrahentów oraz pracowników. Warto uwzględnić koszty pozycjonowania wizerunkowego w budżecie. Systematycznie prowadzone działania przynoszą wymierne efekty. Przede wszystkim, zwiększa się zaufanie do firmy, co w perspektywie długofalowej, prowadzi do wzrostu przychodów.

 

Polecane posty

Zostaw komentarz

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

kreowanie wizerunku na facebooku